Кременчуцька гімназія №1
Кременчуцької міської ради
Полтавської області
Профорієнтаційна робота
Меню сайту

Форма входу

Наші партнери

Пошук

Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 2020-09-30, 10:41 PM

"Прекрасна людина в бою за Батьківщину. Прекрасна вона в стражданнях і в смерті за неї.
Але найсвітліша краса її в труді". 
                                                                                                                                                                                                            О. Довженко
   Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.
 
Завданнями профорієнтації є:
- формування у людини установки на власну активність та самопізнання як основу професійного самовизначення та самоствердження;
- ознайомлення зі світом професій, кон’юнктурою ринку праці, правилами вибору професії, своїми правами та обов’язками;
- забезпечення самопізнання та формування "образу я”, як суб’єкта майбутньої професійної діяльності;
- формування умінь аналізу різних видів професійної діяльності;
- формування вміння співставляти "образ я” з вимогами професій до особистості та кон’юнктурою ринку праці й створювати на цій основі професійний план та його 
   перевіряти;
- перевірка можливостей для самореалізації в різних видах професійної діяльності;
- забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості;
- виховування загальнолюдських та загальнопрофесійних якостей і розумних потреб.  
 
Учні старших класів потребують розширення, поглиблення та систематизації знань про професії, отриманих в процесі навчальної діяльності.
 
Основні напрями профорієнтаційної роботи з учнями:
- професійна просвіта,
- професійне виховання,
- професійна діагностика
- професійна консультація учнів.
 
Профорієнтаційна робота складається з таких етапів:
· професійна інформація,
· професійна діагностика,
· професійна консультація,
· професійний відбір,
· професійна адаптація.
 
  Профорієнтаційну роботу в школі проводять учителі, класні керівники, інші члени педагогічного колективу, фахівці різних галузей виробництва:
а) у процесі вивчення предметів трудового циклу та ін. навчальних предметів;
б) під час позакласної виховні роботи.
 
  Провідна роль у цій роботі належить класному керівникові. Він протягом тривалого часу, спостерігає за учнями свого класу, вивчає їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактує з батьками, знає виховний потенціал кожної сім'ї. Це дає йому змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є: екскурсії, зустрічі з фахівцями, колишніми випускниками, вечори, диспути, конференції, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у школярів професійних інтересів. З метою ознайомлення з робітничими професіїями в школі  встановлено професійний мотиваційний термінал з центра зайнятості, до якого має доступ кожен учень школи. Проводяться екскурсії на підприємства м.Кременчук: ВАТ "Кредмаш", кондитерську фабрику "Рошен", ХК "АвтоКрАЗ", ТОВ "Ізумруд".
 
  
   З огляду на важливу роль у професійному самовизначенні учнів їхніх батьків особливе значення має співпраця в професійній роботі школи і сім'ї. Тому школа намагається направляти зусилля батьків на створення умов для розвитку інтересів, схильностей і здібностей їхніх дітей.
Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Для свідомого вибору професії у школі організовуються зустрічі з представниками професійних та вищих навчальних закладів, відвідування "Днів відкритих дверей" навчальних закладів, виставок "Освіта та кар'єра", ярмарків вакансій, проведення предметних тижнів у школі.
 
  
   Кожний навчальний предмет має свої профорієнтації можливості. При пошуку відомостей про різні професії підлітки знайомляться з літературою, довідниками про професії . Основну роботу проводимо з учнями 9-х класів. Вона полягає в профінформуванні про світ професій, в тому числі про ті, які можна здобути в Кременчуцькому міжшкільному навчально-виробничому комбінаті №2. Первинна психодіагностика допомагає виявити інтереси, здібності і нахили учнів та вибрати профіль навчання. Таким чином виокремлюється група учнів технологічного профілю, які паралельно з навчанням у загальноосвітній школі зможуть отримати професійно - технічну освіту. Це складна і відповідальна робота, оскільки дитині потрібно дати обґрунтовані рекомендації щодо вибору профілю навчання.
Набір тестів дає змогу визначити інтереси учня , тип його темпераменту , основні риси характеру, тип його особистості, оптимальне для нього професійне середовище.
 Навчання за професіями: автосправа, тракторна справа. швейна справа, оператор комп´ютерного набору та інші, дає змогу створювати ситуацію, де імітуються умови справжнього підприємства з його виробничими процесами. В ході виробничого навчання відтворюється атмосфера ділового спілкування, учні мають можливості спробували сили, працюючи на конкретному робочому місці, виробити навички спілкування і поведінки в трудовому колективі.
 
 
 
Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz